29 Ekim’de Tatil Süresi Uzatıldı

Çalışanlara müjdeli bir haber geldi.

Kamuda çalışanlar 30 Ekim’de izinliler. Genelge Başbakan Davutoğlu tarafından imzalanıdı, kararından ardından kamu çalışanları 29 Ekim tatili 4 güne çıktı.

29 Ekim 2015 Perşembe günü olduğundan cuma günü izin alan çalışanlar dört gün tatil yapabilecek.

1 KASIM’DA SANDIK BAŞINA GİDİYORUZ

Dört günlük tatilin son günü olan 1 Kasım Pazar günü Türkiye’de 59 milyon seçmen oy kullanmak için sandık başına gidecek.

“150 BİN EKSTRA HAREKET”

Turizm sektörü temsilcilerine göre, 4-5 günlük bu tür tatiller yaklaşık 150 bin kişilik bir ekstra hareketin oluşmasına yol açıyor. “Beyaz Türkler oy kullanmaya dönmüyor, tatiline devam ediyor” görüşüne tam olarak katılmayan turizmciler, seçimin tatile çıkan kişi sayısını da tatil süresini de yakından etkilediğini dile getiriyor.

SEÇİM TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal da, seçimin 29 Ekim’in ertesine gelmesinin turizmi olumsuz etkilediğini belirterek “Özellikle yurtdışı turlarda iptaller var. Dönüşte mutlaka oy kullanmak isteyenler çoğunlukta” diyor. Yurtiçi turlarda da dönüş saatini ayarlamak isteyenlerin olduğunu kaydeden Çilsal, şöyle devam ediyor:

“Turizm artık kitlesel bir olgu. 300 binler, 500 binlerden bahsediyoruz. Yani arada 3 bin-5 bin kişi tatilden dönüp oy kullanmıyor olabilir, ama toplam içinde çok küçüktür. İç pazardan 150 bin kişilik talep 75 binlere rahat düşecektir.”

28-29-30 Ekim bankalar açık mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bankaların 28 Ekim ve 30 Ekim’de açık olup olmadığı merak konusu…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bankalar, 29 Ekim 2015 tarihinde tam gün 28 Ekim 2015 tarihinde ise yarım gün Resmi tatil olduğu için kapalı olacaklar.

28 Ekim 2015 tarihinde Bankacılık işlemleriniz mevcut ise öğlene kadar halletmeniz gerekecek aksi takdirde işlemleriniz 30 Ekime sarkacaktır. 30 Ekim idari izin olduğu için bankalar açık olacak

30 Ekim için yapılan o açıklama;

“Başbakanımız 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzalamıştır. Kurum yöneticileri gerekli asgari personeli görev başında bulunduracaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.