Aziz Başkan Fenerbahçe’yi Bırakacağını Açıkladı

imagesFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım “Ligin son maçından sonra kongre kararı alacağım ve sizlere teşekkürlerimle veda edeceğim.” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Divan Kurulu toplantısında veda edeceği tarihi açıkladı. Yıldırım, “Mayıs ayındaki kongrede, davanın ardından görevi bırakacağını söylemiştim. Doğrudur sözümün arkasındayım. Ligin son maçından sonra kongre kararı alacağım ve sizlere teşekkürlerimle veda edeceğim.” dedi. Yıldırım, başkanlığı bırakacağını söyledikten sonra gözyaşlarına hakim olamadı.

 

 

GÖZLERİ DOLDU

 

3 Temmuz sürecinden bahseden Yıldırım, “Haseki’ye gelen insanlara, Bağdat Caddesi’ne gelen insanlara, mücadele eden herkese teşekkür ederim. Annelerimize, kadınlarımıza hepsine selam olsun. Metris’e gelip o soğukta gelip bağıranlara, Silivri’ye gelip haklılığımızı dile getirenlere tekrar buradan teşekkür ediyorum. Anıtkabir’e gelen, Fenerbahçe dışında bu eylemlere katılan vatandaşlara da teşekkür ediyorum. Topuk Yaylası’na gelen, köprüye yürüyüş yapanlara da canı gönülden teşekkür

“MAYIS’TAN SONRA BIRAKCAĞIM”

“Mayıs ayında kongrede konuşurken bırakacağımı söylemiştim. Sözümün arkasındayım bırakacağım.” diyen Yıldırım, “Söz olsun laf olsun diye bunu söylemedim. Artık yeni insanların gelerek görev alması için bu konuşmayı yaptım. Mahkeme karar verdikten sonra sürecin önü açılıyor. Mayısta kongre yapacağım. İnşallah o zamana kadar yargı son kararı verecek. Sözüm söz, sonra da bırakacağım. Bizim de diğer hayatlarımız var. Onları yaşamamız lazım. İki kızım var. Buna saygı göstermenizi rica ediyorum. Yargıtay tasdik edene kadar başkanlığa devam edeceğim. Öyle zannediyorum ki mayıs ayına kadar devam edecek.” dedi.

 

“BİZİ KULLANIYORLAR”

Yıldırım, “Trabzon’da 3 milletvekili ‘Aziz Yıldırım şike suçlusudur.’ diyorlar. Anayasa Mahkemesi’ne müraccat ettik. Trabzon’da 6-7 tane milletvekili var. Trabzon’dan 9 tane milletvekili alabilmek için bizleri karşı karşıya getiriyorlar. Bizi tahrik etmeye çalışıyorlar ama biz tahriklere kapılmıyoruz. Bilsinler ki Trabzon’la Fenerbahçe’nin arasını bu şekilde açmak Türkiye Cumhuriyeti toplumuna zarar verir. Bu davanın bir kumpas olduğu, cemaat tarafından devletin büyüklerinin de açıklamalarından anladığımız. Tüm davalar, bizim bilmediğimiz, ismini yavaş yavaş duyacağımız davaların sebebi Özel Yetkili Mahkemeler’dir. Türkiye’de sivil bir ihtilal yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.