Bülent Arınç Manisa’da açılışta kürt sorununa değindi

bulent-arinc-manisada-kultur-ve-taziye-evinin-temelini-atti

Yunusemre Belediyesi tarafından yaptırılan Manisa Horozköy Kültür ve Taziye Evi’nin temeli atma töreninde Kürt sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulunana Bülent Arınç, ” Türkmüş Kürtmüş hepsi bizim kardeşimiz. Bizi kardeş yapan Müslümanlığımızdır. Bütün bu dostlarımız kardeşimiz bildik. Hiçbir zaman onlara kötü gözle bakmadık. Bizi biz yapan bu değerlerimizdir. Şimdi aramıza fitne girdiğini görüyorum. ” ifadelerini kullandı.
Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Horozköy’e yapılacak kültür ve taziye evinin üç ayda bitirileceğini ve yaklaşık 250 bin liraya mal olacağını belirterek “Burada yaşayan genellikle doğu illerimizden vatandaşlarımız. Taziyelerini burada yapacaklar. Diğer zamanlarda da bayanların kullanacağı kültür evi olarak yararlanacağız. Üç gün sonra da Fevzi Çakmak Mahallesinde ikincisinin temelini atacağız” dedi.
Ardından konuşan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da taziye evlerinin gelenek olduğunu ancak Manisa’da çok yaygın olmadığını söyledi. Belediye tarafından yapılan taziye evinin hayırlı olmasını dileyen Arınç, burada acıların paylaşılacağını ifade etti.

ANNE BABALARA SESLENDİ

Anne ve babalara seslenen Arınç, “Yapılan hizmetleri mahallenize, insanlara anlatın. Kalplerimiz birbirine ısınsın. Bizi tefrikaya düşürmek isteyen insanlara fırsat vermeyin, sus deyin, yanlış yapıyorsunuz deyin. Biz bu memleketin pırıl pırıl insanlarıyız. Aramızda hiçbir ayrıcalık yok. Buraya gelen herkes burada ekmek yiyen herkes artık kendini Manisalı olarak bilecek. Hiçbir ayrımcılık, ikicilik kalmayacak. Öyle sokaklarda taşkınlık yapan insanlara da anneler babalar olarak mutlaka engel olun. Manisa’nın yüzünü karartmayın. Biz bunların hepsine alışığız. Kendim için bir şey düşünmüyorum. Ama aramıza nifak sokmak isteyenler ülkemizi ne hale getirdi görüyorsunuz. Terör ne kadar azdı. Çevremizde ne kadar kötü olaylar oluyor. Biz omuz omuza olursak aramıza hiçbir tefrika giremez. Safları düzgün ve sık tutunuz. Araya başka boşluk bırakmayacaksın. Saflar düzgün ve sık olacak hacı abi değil mi? Öyle oldu mu kadayıflı baklava. O zaman birlik olur kardeşlik olur güzel şeyler olur. Allah yanlıştan korusun” diye konuşma yaptı.

Arınç ve protokol üyeleri, konuşmalarından sonra Horozköy Kültür ve Taziye Evi’nin temelini attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.