Facebook Ne Zaman Açılacak ve Düzelecek?

Facebook’a neden girilmiyor diyen kullanıcılar şimdide ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. Erişim engeli gelen sosyal medya devinin açılacağı tarih merakla bekleniyor.

Dün sabah saatlerinde İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanılan terör saldırısı sonrasında sosyal medyaya engel gelmişti. Facebook ve Twitter’a geçici olarak engel getiren yetkililerin ne zaman açılacağı konusunda açıklamaları merakla bekleniyor.

Şuanda Türkiye üzerinden Facebook’a giriş yapılmaya çalışıldığında erişim engeli olduğu görülüyor. Ayrıca akıllı telefon kullanıcıları (İphone ve Android) uygulamalar üzerinden giriş yapmaya çalıştığında aynı problemle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Öncelikle bu zaman çerçevesinde Facebook’a nasıl giriş yapabileceğinizi açıklayalım.

DNS Adreslerini Nasıl Girebilirim?

Bilgisayarınızın Ağ Bağlantıları > Bağdaştırıcı Ayarları > TCP/IP v4 ayarları içerisine girerek DNS kısmını aktif etmeniz gerekmektedir. Açılan DNS kısmına yukarıda yer alan adresleri girmeniz halinde “tamam” diyerek kapatıyorsunuz.

Tarayıcınızı açarak kapalı olan sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Facebook Hangi Tarihte Açılacak?
Türkiye’de daha önce yaşanılan erişim engellerinden sonra artık engellerin kısa süreli olduğunu belirtelim. Daha önce yıllarca süren engellerin artık istenildiği zaman yapılması ve kolayca kaldırılması konusunda durumların değişmesinden dolayı engelin 1-2 gün içerisinde kaldırılacağı açıklandı.

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi olan sosyal medyayı bir çok yetkilinin kullanması ve devlet tarafından da etkin olarak kullanılması sonrasında engelin kısa bir süre sonra kaldırılacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.