Müjde! 29 ekim tatili uzadı

cumhuriyet

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladı. Böylelikle 28 Ekim Çarşamba günü öğleden sonrasından itibaren, Cuma günü ve hafta sonu birleştirildiğinde kamu çalşanları kesintisiz 4,5 gün izin yapmış olacak.

Başbakanlık basın merkezinden yapılan açıklamada “Sayın Başbakanımız 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzalamıştır. Kurum yöneticileri gerekli asgari personeli görev başında bulunduracaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

cumhu

Turizmcilere göre, çalışanlar Cuma günü normalde tatil olmasa da izin alıp, 29 Ekim Perşembe gününü 1 Kasım Pazar’a bağlayıp 4 günlük tatil fırsatı yaratabilecek. Bu tatil fırsatını değerlendirmek isteyenlerin pazar günü erken dönüp oy kullanması bekleniyor. Turizmcilere göre, seçim olmasa 150 bin olacak olan yerli turist sayısı da 75 binde kalacak. Şirketler, turları pazar gününe erken dönüş koyarak cazip hale getirmeyi planlıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bankalar 28 Ekim ve 30 Ekim’de açık mı?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bankalar, 29 Ekim 2015 tarihinde tam gün 28 Ekim 2015 tarihinde ise yarım gün Resmi tatil olduğu için kapalı olacaklar.

28 Ekim 2015 tarihinde Bankacılık işlemleriniz mevcut ise öğlene kadar halletmeniz gerekecek aksi takdirde işlemleriniz 30 Ekime sarkacaktır. 30 Ekim idari izin olduğu için bankalar açık olacak

Dört günlük tatilin son günü olan 1 Kasım Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve yaklaşık 59 milyon seçmen oy kullanacak.cum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.