Seçim Sonrası Türkiye Yeni Bir güne Uyandı

ak_parti_yuvarlak_amblem

Geceyi bitirdik ve 1 Kasım 2015 seçimlerini dün akşam Türkiye sonlandırdı. Seçimden Adalet ve Kalkınma Partisi ezici bir çoğunlukla galip ayrıldı. Aslında ayrılmadı, koltuktaki yerini sabitleştirdi.

Öncelikle az bir kesim haricinde herkes tek başına iktidar olan bir hükümet ile yola devam etmenin sevincini yaşadı. Sosyal yaşam ve ekonomide istikrarın sağlanacağı yönde ortak fikir var.

dolar-birikimBunun ilk göstergesi olarak dolardaki düşüş gösterilebilir. Türk Milleti sıkıntılı zamanlar geçirdiğinde dolara sarılır ve dolar hızlı bir biçimde artar. İyi zamanlarında ise tam tersi. Dolardaki ivmeye baktığımızda bizi iyi günlerin beklediğini görebiliriz.

Diğer taraftan paralel yapı denilen kısım bu durumdan rahatsız. Çünkü beklemedikleri bir tablo çıktı ortaya. Bundan sonra işleri çok çok zor olacak.

Fakat görüldü ki millet başıboş bir hükümet istemiyor. Böyle olacağını tek başına iktidar AKP olsun diyerek oylarını Adalet ve Kalkınma Partisi’ne verdi. Belirsizlik ortamının bittiğini görünce de yurt içi ve dışında büyük sevinç yaşandığını gördük. Partililer arabalarında gecenin geç saatlerine kadar kutlama yapıp sokaklarda tur attılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin önünde sevinç gösterilerinde bulundular. Dilerim ki siyasiler kendisine inanan bu insanların yüzünü kara çıkarmazlar ve önümüz ferah güzel bir Türkiye görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.