Türkiye Uzun Menzilli Füze Anlaşmasında Karar Aşamasına Geldi

Türkiye, uzun menzilli savunma sistemlerinde Çin ile anlaşmaya varmak üzere.

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Türkiye’nin uzun menzilli hava savunma füzesi ihalesi kapsamında devam eden görüşmelerde ilerlendiğini belirterek “karar aşamasına geldik” dedi.

ÇİN’DEN SATIN ALINMASI DÜŞÜNÜLEN SİSTEM

SSM teknik olarak seçtiği Çin üretimi füze sistemiyle ilgili Çinli ihracat kuruluşu CPMIEC ile görüşüyordu. Çin Türkiye’ye FD 2000 füzesi önermişti.

FD 2000 SİSTEMLERİ HAKKINDA

FD-2000 (HQ-9 ihracat versiyonu) Çin Savunma Şirketi CPMIEC (Çin Precision Machinery Import & Export Corporation) tarafından tasarlanmış ve üretilmiş gelişmiş uzun menzilli hava savunma füze silah sistemidir. Yoğun elektronik parazit altında masif hava saldırısında hava savunma nişan misyonu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sadece uçak, silahlı helikopter ve İHA, aynı zamanda seyir füzesi, hava-toprak füze ve stand-off hassasiyet güdümlü bomba müdahale edebilir. FD-2000 siyasi, askeri ve ekonomik tesisleri korumak için hava savunma sistemi olarak kullanılmaktadır. Komuta ve kontrol yeteneği iki düzeyde ile, bir katmanlı aor savunma sistemi oluşturmak üzere diğer hava savunma silahları komut olabilir. FD-2000 2012 yılında 8 Zhuhai Airshow halka ilk kez HQ-9 ihracat versiyonunu tanıttı bir seçenek olarak YLC-20 pasif sensör dahil ederek ekstra bir anti-stealth yeteneği sağlar edildi.

Varyantlar
– FD-2000: Anti-stealth yetenekleri ile HQ-9 ihracat versiyonu.
– FT-2000: pasif hedef arama-all-yönlü varyant ile HQF-91 CETC International tarafından geliştirilen bir zemin tabanlı DWL-002 pasif sürveyans sistemi (PSS) ile birlikte çalışır LR-SAM, Limited Şirketi.
– HHQ9: deniz versiyonu
– HQ-9B: İlave aralık ve çift arayan ile.

 

FD-2000_Missile_SAM_1 rdn_509cd3581ef75 6fd2000 FD-2000 HQ-9 SAM Modern Surface to Air Missile (SAM) systems LONG RANGE ANTI BALLISTIC MISSILE TURKISH ARMY export pakistan operational transfer receive FD-2000_06 FD-2000_air_defence_missile_system_CASIC_China_Chinese_army_defence_industry_military_technology_004

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.